Experimentální rok: Tři předměty, které mě provázely

15.09.2022

Tři předměty, které mě provázely Experimentálním rokem a provází dál: boty, prsten a hrneček se slony. Neobyčejné příběhy obyčejných věcí.


Boty

Když jsem začínala Experimentální rok, věděla jsem, že to bude cesta zajímavá a v mnohém náročná. Chtěla jsem nějaký symbol té cesty a nové boty mi přišly jako dobrý nápad. Kvalitní, české, sluníčkově žluté, zodpovědné k planetě, Vasky. Prošly se mnou mnohé a pomohly mi dělat kroky do neznáma.

Prsten

Nepotrpím si na šperky. Do nedávné doby jsem nosila jen dva prsteny od svého muže. Nyní jsem přidala třetí. Před pár lety jsem ho dostala od mamky. Byl vyrobený podle jejího prstenu (ten má svůj samostatný příběh) a moje dvě ségry mají každá také svůj. Čtyři prsteny, až na pár detailů se liší jen barvou kamene... Na běžné nošení jsem ho dříve nenosila, neb jest na můj vkus poměrně zdobný. V covidu, který byl významným prvkem mého Experimentálního roku, jsem ho ale nosit začala. Pomohl mi zvládat obavy, které jsem o své blízké měla. A že jich bylo. Prsten mi symbolizuje propojení na mou rodinu a pomohl mi se nezbláznit.

Hrneček se slony

Dárek, který jsem dostala od své starší ségry. Mladší ségra ho dostala taky. Společně s dopisem na papíru z cimrmaního bloku, kde bylo sepsáno, jak ty tři hrnky dohromady fungují. Když z něj pijeme, myslíme na sebe. Ta, která je na tom zrovna se silami dobře, energii "vysílá". Ta, která se potřebuje dobít, "přijímá". Hrneček se samozřejmě nikomu nepůjčuje. Zavání to ezo :) ale spíš je to opět další symbol a cesta, jak být spolu, když to zrovna nešlo. Jak jste covid zvládali vy?


Proč jsem se do Experimentálního roku pustila a o co šlo, najdete tady. Stejně tak i rozcestník všech textů k tomuto osobnímu projektu.