Jsem pedagožka, hybatelka změn a propojovatelka. 

Mým posláním je přispívat k rozvoji lidskosti a podporovat organizace i společnost v tom, aby byly dobrým místem k životu pro nás i pro generace budoucí. Mými tématy jsou: spolupráce (nehierarchické fungování organizací a samoorganizace obecně, management), vzdělávání (zážitkové učení, evidence-based education) a lidskost (hodnoty, kritické myšlení, osobní mapa lidskosti). Mou velkou vášní a radostí je vzdělávání (se) a spolubytí se studenty. A mým velkým přáním je přispět k vytvoření nové startovní čáry, na kterou se dostane člověk, který se rozhodne vzdělávat v oblasti managementu.

Aktuálně působím v globální neziskové organizaci Ashoka, kde pomáhám nastartovat novou etapu v řešení komplexních společenských výzev se zaměřením na Česko a Slovensko a kde mám zároveň v péči oblast Young Changemakers. V Inovační laboratoři na Univerzitě Karlově vedu kurz Živá laboratoř spolupráce a podílím se na výuce kurzu Management vědy a inovací. Jsem členkou sítě Red Button, kde zkoumám a navrhuji způsoby, jak v síti spolupracovat lépe, radostněji a udržitelněji. 

Podporuji rozvoj občanské společnosti v ČR, např. prostřednictvím spolupráce s Nadací OSF, Milionem chvilek, či Česko.Digital. Byla jsem jedním z leaderů dobrovolnické iniciativy Stojíme za Ukrajinou, za což jsme získali ocenění Křišťálová lupa 2022 v kategorii Veřejně prospěšná služba - cena České televize. V think-tanku České priority jsem vedla projekt Megatrendy a velké společenské výzvy. Na VŠE FPH jsem v roce 2015 spoluzaložila a pět let spoluvedla předmět Kritické myšlení. V roce 2022 jsem na ČVUT FIT spoluzaložila předmět Hacking mysli, který linku kritického myšlení dále rozvíjí a věnuje se tématu kognitivní bezpečnosti. 

Osm let jsem působila jako akademický pracovník na Katedře managementu VŠE FPH. Mimo to mám bohatou zkušenost s vedením inovativních projektů, mentoringem a consultingem. Jsem absolventem ČVUT a VŠE, dále např. Holacracy Practitioner Training s Brianem Robertsonem, Managing the Company of the Future od London Business School či Management Essentials od Harvard Business School.

Ozvěte se mi

Zajímá Vás něco více, chcete spolupracovat nebo jen tak zamávat? Nechte mi vzkaz. Budu ráda za Vaše otázky, náměty i pozdravy.

Kontaktujte mě

Zdroj fotografie:
Eva Merxbauerová (Univerzita Karlova)